Paweł Jan Mróz

BIO

Paweł Jan Mróz- głównt trener i właściciel Polskiej Akademii NLPTrener NLP, licencjonowany i wyszkolony bezpośrednio przez  J. Grindera, współtwórcę NLP, dyplomowany Psycholog, coach i doradca. Założyciel Polskiej Akademii NLP, jedynego polskiego Instytutu licencyjnego, należącego do International Trainers  Academy – organizacji zrzeszających najlepszych Trenerów na świecie.

HISTORIA

Paweł odbył setki szkoleń i kursów na całym świecie w zakresie NLP, psychologii zorientowanej na proces, gestaltu, pracy z ciałem, medytacji, emisji głosu, ruchu i tańca spontanicznego. Uczył się osobiście od takich światowych sław jak John Grinder – twórca NLP czy Arnold Mindell – twórca Psychologii Zorientowanej na Proces.

Podróżując jako psycholog, do Indii, Nepalu, Ameryki Południowej, studiował starożytną wiedzę z mistrzami medytacji, mnichami buddyjskimi. Teraz łączy najnowszą wiedzę psychologiczną o działaniu ciała, emocji i umysłu, z tradycją duchową, jogą, medytacją, pracą z głosem tworząc nowoczesną Psychologię Integralną.

Paweł prowadził szkolenia w całej Polsce, współpracował z wieloma firmami takimi jak SKOK czy Reiffeisen Bank, asystował Johnowi Grinderowi na corocznym Treningu Trenerskim, dla przyszłych trenerów NLP. Posiada wieloletnie doświadczenie, pracując jako psycholog i coach z klientami indywidualnymi oraz grupami i organizacjami wspierając ich funkcjonowanie.

Paweł, również jako jedyny Polak w historii, jest w elicie kilkunastu osób na świecie, którzy prowadzą wspólnie trening z twórcą NLP – Johnem Grinderem. To są najwyższe z możliwych referencji trenerskich w świecie NLP. Trening wspólnie prowadzony przez Pawła i Johna znajdziesz tutaj: www.coachingpoland.pl

Jeśli chcesz uniknąć redukcjonizmu, jeśli zależy Ci na tym, aby uczyć się wielu sprawdzonych metod, dotyczących różnych obszarów życia – relacji, kariery, biznesu, edukacji, zdrowia, obrazu siebie, jeśli chcesz poznać najnowsze odkrycia neuropsychologów i doświadczyć tego, co Paweł przywozi z całego świata – to jest nauczyciel dla Ciebie.

„Nigdy, zbyt długo nie mogłem należeć do żadnej szkoły. Zawsze wiedziałem, że odpowiedzi są pomiędzy, w synergii i integracji wielu podejść. Mądrość, którą wyznaje jest mądrością wzajemnego oddziaływania i współpracy różnych dziedzin.”

Wiele osób, które zdecydowały, że chcą uczyć się od Pawła, dokonało olbrzymich zmian w swoich życiach. Jeśli jesteś podobny do nich, ciekawy świata, zdecydowany, wierzysz, że istnienie człowieka na ziemi ma głębszy sens i chcesz poznać swój pełen potencjał, tylko ty możesz zdecydować się, aby dołączyć do naszych grup i uczyć się od niego. Odkrywanie pełnego potencjału ludzkiego jest jedną z naczelnych misji Pawła i jego uczniów.

Media

Paweł wielokrotnie udzielał się w mediach, ale kiedy poznasz Pawła zrozumiesz, dlaczego woli sale taneczną lub szkoleniową, amazońską dżunglę, czy podróż na szczyty Himalajów od studia TV. Paweł występował w TVN, udzielał wywiadów na różne tematy dotyczące hipnozy, NLP, budowania kariery, relacji damosko-męskich, dla Gazety Wyborczej oraz różnego rodzaju magazynów np. Magazyn Rekruter w branży HR i innych.

Nauczyciele Pawła

Miałem zaszczyt uczyć się od wielkich nauczycieli z całego świata, między innymi od Johna Grindera, twórcy NLP, Arnolda Mindella, twórcy psychologii zorientowanej na proces oraz wielu innych znakomitych specjalistów z dziedzin NLP, psychologii, terapii, pracy z grupą, warsztatów głosowych, różnych rodzajów medytacji, pracy z ciałem.

Przez całe życie sam decydowałem o tym, co jest prawdą, zawsze posiadałem moje własne kryteria i podążałem swoją ścieżką, jednak korzystałem z doradztwa autorytetów w dziedzinach, które poznawałem. NLP, psychologia, medytacja, ruch i taniec, terapia, coaching, praca z głosem, sztuki walki, które studiowałem, zawsze szukając jak najlepszych nauczycieli. Pochodzący z tak różnych ścieżek życia wszyscy twierdzili, że najwięcej w życiu zależy od nas, do naszych decyzji, lecz również każdy z nich miał swoich mistrzów i nauczycieli, od których pobierał wiedzę i umiejętności.

Paweł Jan Mróz

Uczyłem się osobiście między innymi od:

 • Johna Grindera - współtwórca NLP, twórca Nowego Kodu NLP
 • Carmen Bostic St Clair - współtwórca Nowego Kodu NLP, co-trener Johna Grindera
 • Michaela Carrolla - NLP – założyciela International Trainers Academy, jedynego Master Trenera Johna Grindera na świecie
 • Arnolda Mindella - twórcy szkoły psychologicznej, psychologii zorientowanej na proces
 • Josepha Heblinga - praca z procesem
 • Tomasza Teodorczyka - praca z procesem
 • Bogny Szymkiewicz - praca z procesem
 • Kazimierza Kwitniewskiego – medytacja
 • Johnatana Horan – 5 rytmów
 • Yakova Khan – movement medicine
 • Swamiego Shankarananda Giri -  uczeń Yoganandy , Kriya Joga, medytacja
 • J. Ś. Vivekanandy - głowa klasztoru Panditarama w Lumbini, Nepal – medytacja Vipassany
 • Rhizone Lee - mistrz tańca Butoh i założyciela Sub-body School
 • Don Eduardo Panduro - peruwiański curandero
 • Tomasza Rebety - gestalt
 • Magdaleny Błażek – psychologia kliniczna
 • Olgi Szwajgier - światowej sławy wokalistka, twórca unikalnej metody pracy z głosem – emisja głosu, śpiew
 • Adam Barley – 5 rytmów

oraz wielu innych wspaniałych nauczycieli i przyjaciół, którym dziękuję z całego serca

Polska Akademia NLP

Polska Akademia NLPZałożyłem i zarządzam Polską Akademią NLP, abyś mógł dołączyć do nas, na oryginalnych szkoleniach NLP, które działają i zmieniają życie zarówno osobiste jak i zawodowe na jeszcze lepsze. Ponadto jestem właścicielem magazynu internetowego NLP Życie, opiekunem kilku innych projektów edukacyjnych i multimedialnych. Więcej o Polskiej Akademii NLP możesz przeczytać, klikając ten link.

Moje Podróże

Podróżując po całym świecie jako psycholog, poznawałem mądrość archaicznych systemów wiedzy. Mieszkałem przez prawie dwa lata w Indiach i Nepalu, studiując medytację i jogę z tamtejszymi mistrzami, żyjąc według rygorystycznych zasad mnichów. Kilka miesięcy spędziłem samotnie w peruwiańskiej dżungli ucząc się od miejscowych curanderos. Odbyłem intensywny kurs pracy z ciałem i tańca Butoh w himalajskim odosobnieniu i szkole Sub-Body mistrza Rhizona Lee. Każdego roku szkolę się w różnych miejscach na świecie, wciąż doskonaląc i rozwijając mój warsztat. Podróżowałem, doświadczałem i wciąż to robię. Podróże tak jak nieustanna edukacja i rozwój są moją absolutną pasją.

Paweł Jan Mróz

Praca i Filozofia, czyli co możesz ode mnie otrzymać

Moja praca łączy w sobie wiedzę i doświadczenie z wielu systemów NLP, gestaltu, pracy z procesem, klasycznej psychologii, ruchu autentycznego oraz wielu innych systemów, które łącze w unikalny sposób według własnej metody. To jest dla mnie psychologia integralna, w której jest miejsce na wszystkie metody, które działają i stymulują rozwój ludzkiej świadomości, integrują osobowość, dają więcej energii.

Każdy klient, każdy człowiek jest indywidualnością. Integrując nowoczesne technologię i podejścia skupione na unikalnej naturze ludzkiej i dodając do tego bardzo skuteczne narzędzia do programowania umysłu, stworzyłem, nową metodologię pracy z człowiekiem.

Doskonale działający umysł i ciało. Sukces w biznesie, prawdziwe relacje i związki, doskonałe zdrowie i pełny rozwój wewnętrzny – harmonia szczęśliwego życia dla każdego człowieka, to jest mój cel.

Obecnie zajmuje się pisaniem książek, zarządzaniem Polską Akademią NLP, prowadzeniem kursów i warsztatów, pracą indywidualną z klientami, realizacją projektów edukacyjnych oraz rozwijaniem nowych metod treningowych, takich jak Nowy Kod NLP.

Prywatnie Jestem

Uwielbiam długie magiczne powieści, sztuki walki, taniec, pisanie, podróże w białe plamy na mapie, zazwyczaj czytam kilka książek na raz. Jestem poprawnym optymistą, tatą, przyjacielem, bratem. Jestem zafascynowany ludzką wybitnością i olbrzymimi możliwościami ludzkiego umysłu. Kocham życie, książki, filmy, zmianę, dynamikę i piękno. Ostatnio moją nową pasją jest jazda konna.

Jak każdy człowiek miałem swoje wzloty i upadki, jeśli mogę powiedzieć coś o sobie, czego jestem absolutnie pewny, to że widziałem już drzemiące we mnie potężne możliwości, widziałem też cień, który czyha na każdego człowieka. Według indiańskiej opowieści, każdy z nas ma dwa wilki w sobie, dobrego i złego. Tylko od nas zależy, którego będziemy karmić. Nie jestem idealny, ale jestem przekonany, że doskonaląc się możemy osiągnąć pełnię siebie, stać się najlepszą wersją siebie, jaką możemy być. To jest cel mojego życia i jedno wiem o sobie, będę na tej drodze trwał, aż znajdę wszystkie odpowiedzi. Zapraszam we wspólną podróż.